Млад скопјанец паднал од тротинет, со тешки повреди однесен во болница

29-годишен скопјанец паднал од тротинет и со тешки телесни повреди е пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“. Министерството за внатрешни работи информираше дека во вторникот во 09.20 часот во СВР Скопје е пријавено дека на ул. 1 во с.Визбегово, скопско, З.К.(29) од Скопје управувајќи тротинет изгубил контрола и паднал на коловозот.

– По несреќата, З.К. е пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ каде од лекар му се констатирани тешки телесни повреди, информираат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Претходна вестМасовниот убиец во американската сојузна држава Мејн пронајден мртов
Следна вестНад 150 студенти на Бреинстер на хакатон ја градат апликацијата за пријавување загадување на воздухот во Скопје