Млад тетовец нападнат на улица

Млад тетовец вчера пријавил дека бил физички нападнат од едено лице. Од полицијата велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

– Четириесет и тригодишниот тетовец А. С., вчера (5 ноември), во 20 часот, во СВР Тетово пријавил дека претходниот ден околу 21 часот на улицата Борис Кидрич во Тетово, поради недоразбирање, бил физички нападнат од едно лице, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот, објави СВР Тетово.

Претходна вестПензионерите денеска протестираа во Прилеп, утре пред странски амбасади и Владата
Следна вестАнкетите покажуваат дека Трамп е пред Бајден во пет сојузни држави