Млада жена падна од 6-ти спрат во Бутел

Млада жена падна од шести кат вчера попладне во скопската општина Бутел. Според изјавите на очевидците, таа била жива во моментот кога пристигнала Итна медицинска помош. Веднаш потоа беше однесена во болница.

Порталот Курир објави дека таа била во многу тешка состојба.

Од МВР за Курир информирале дека жена е пронајдена во бессознание во Бутел.

 

Претходна вестХерој кого не го прогласија за херој: Димката Ангелов-Габерот загина штитејќи другар партизан при бугарска заседа
Следна вестЦО на СДСМ: Формирана работна група за разговори со ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени