Моторџија тешко повреден по сударот во Чаир

Две лица се повредени во сообраќајка во Чаир откако се судрија автомобил и мотор, соопшти полицијата.

МВР информира дека вчера пред маркет на улицата Џон Кенеди се случила сообраќајна несреќа помеѓу автомобил „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Џ.А.(33) од Скопје, и моторцикл „крос“, управуван од Б.А.(22) од Скопје.

-По несреќата Б.А. е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди, а на малолетен сопатник од Скопје во патничкото моторно возило „опел корса“ во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ од лекар му биле констатирани телесни повреди, соопшти МВР.