Му влегле во домот во Кочани, го претепале и му се заканиле со пиштол

Вчера во 21.20 часот во Полициската станица Кочани, Т.С.(44) од Кочани пријавил дека околу 21.00 часот во Кочани, две лица физички го нападнале во неговиот дом, а едниот од нив му се заканил со пиштол.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Филипче ги аминуваше милионските тендери на директорката Пановска кон Веледрогеријата на татко и, дојде на чело на СДС за да се заштити
Следна вестСДСМ: Зошто Мицкоски ја крие средбата со бугарскиот премиер Главчев