Мундијалски ден број 4, и уште едно изненадување

Денеска се одиграа четири меча од Мундијалот во Катар, по два од групите Ф и Е, а веќе утре завршува првиот круг од Светското првенство.

Денеска се случи уште едно изненадување во Катар, откако Јапонија ја совлада фаворизираната Германија со пресврт со 1-2.

Германците откако поведоа со голот на Гундоган од пенал, во вториот дел за само осум минути со головите на Доан и на Асано успеаја Јапонците да слават голем триумф.

Во истата група Шпанија немаше милост кон Костарика, и ја победи со 7-0. Головите за Шпанците ги постигнаа Олмо, Асенсио, Феран Торес два пати, Гави, Солер и Мората.Одлично откритие за простатата и ерекцијата – откриена метода која ги решава проблемите за 6 дена.

Претходна вестШоу на Градски за 75. роденден на Вардар
Следна вестПроменливо облачно со слаб локален дожд