МВР: Откриено е лицето кое упатило заканите кон судија на Уставен суд

Заканите кон судија на Уставен суд кои денеска ги пријави претседателот на Судот, Дарко Костадиновски, биле преку социјална мрежа, а нив ги упатило лицето С.И, информираат од Министерството за внатрешни работи.

– Денеска околу 12 часот претседателот на Уставниот суд Д.К. во Секторот за компјутерски криминал при МВР пријави закани по животот и безбедноста на судија на Уставен суд упатени од С.И. преку социјална мрежа, стои во соопштението од МВР.

Оттаму дополнуваат дека МВР веднаш презема соодветни мерки и овој случај ќе биде расчистен во најбрз рок.

Претходна вестНа момче кое боледува од епилепсија му е вграден апарат во черепот за да ги потисне нападите
Следна вестШокаровски вратен на позиција медицински директор на Кардиохирургија