На депонијата кај Арачиново истоварени и 11 рачни бомби

Единаесет рачни бомби без запалки вчера попладне биле пронајдени на депонијата кај селото Арачиново, соопшти полицијата.

– Во 18.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 18.00 часот, додека се истоварал смет во депонијата, која се наоѓа на излез од с.Арачиново, на регионалниот пат Скопје-Куманово, во сметот биле забележани предмети кои личат на експлозивни средства. На местото на настанот излегле полициски службеници и од депонијата се подигнати 11 рачни бомби без запалки, се наведува во информацијата.

Се работи на расчистување на случајот

Претходна вестПовреден маж во семејна расправа на Водно
Следна вестБројот на активни случаеви во Скопје падна на 833: во Чаир 114, Гази Баба 103, Аеродром 99 болни…