На Џафери му треба одмор, делегацијата во Крушево ќе ја предводи Мисовски

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен, Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски.

Од Собранието информираат дека претседателот на Законодавниот дом, Талат Џафери, е во добра здравствена состојба, но по препорака на лекарите неопходен му е дополнителен одмор и мирување.

Тој минатата недела беше хоспитализиран на Инфективната клиника.

Претходна вестПолицијата со засилени контроли за продолжениот викенд во Охрид
Следна вестЧаир и Аеродром со ист број на активни случаи со коронавирус, зад нив е Кисела Вода