Најдено безживотно тело кај трговскиот центар во Тетово

Безживотно тело на жена е пронајдено утрово во Тетово. Телото е пронајдено во непосредна близина на градскиот трговски центар.

– Утрово околу 9 часот и 30 минути е најдено починато лице во непосредна близина на градскиот трговски центар во Тетово. Веднаш потоа полицијата го обезбеди местото и започна увид заедно со претставниците на Обвинителството. Јавен обвинител изврши увид на лице место. Издадена е наредба за обдукција на починатата, како и наредба за обезбедување на снимки од видеонадзор, информираат од Обвинителството.

Се преземаат сите дејствија за целосно расчистување на настанот.

Претходна вестПо серија скандали сега со европски 10 милиони евра ќе се јакнат капацитетите на Судскиот совет
Следна вестГарантирани цени остануваат до крај на годината, укината забраната за акции и промоции