Наутро студено, преку ден сончево

На подрачјето на Скопје времето денес ќе биде сончево и тивко. Минималната температура ќе се спушти до -4, а максималната ќе достигне до 14 степени.

На територијата на Македонија, времето ќе биде сончево и студено, ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде -7 а максималната 17 степени.

Претходна вестМакедонија не ја заборава депортацијата на Евреите, оддадена почит кон жртвите
Следна вестМихаил Иванов, поранешен советник на бугарскиот претседател Желев: Се приклучувам кон повикот на Пендаровски