Неготинец го запалил домот на родителите, полицијата го уапси

Неготинец со иницијали .М.А. (27) доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана да се приближи таму.

Според информациите од МВР, тој во повеќе наврати упатил закани на неговите родители, а по изречена мерка „забрана да се приближува на растојание на 100 метри до домот“ од Основен суд Неготино, во два наврати ја прекршил, а кога отишол во нивниот дом предизвикал пожар.

Мажот се гони за загрозување на сигурноста, две кривични дела предизвикување општа опасност и две кривични дела неизвршување на судска одлука.

Претходна вестЗа недела дена исчезнале 17 непалци кои работеле во Скопје и во Тетово
Следна вестПолицијата упадна кај 34 годишник во Струга, дома штанцал лажни дипломи