Негователка стиснала и изгребала дете на образот бидејќи не сакало да јаде, случајот пријавен во ПС Карпош

На 13.06.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Карпош, Љ.М.(34) од Скопје пријавила дека на 12.06.2024 откако нејзиниот сопруг го земал нивниот малолетен син од градинка на подрачјето на Карпош забележале дека има гребаница на лицето.

-Според пријавеното, тие подоцна разговарале со негувателката и директорката на градинката, при што негувателката појаснила дека за време на појадокот нивниот син не сакал да јаде, при што таа го стиснала на образот за да јаде и дека е можно тогаш да го изгребала, соопшти МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

 

Претходна вестФакултетот за здравствени науки на Мерко не може да запишува студенти, првата акредитација ја добил за само седум дена
Следна вестСончево и топло време со мала облачност