Нови закани кон Раде Трајковски: Ќе те обесиме како во Саудиска Арабија

Нови закани преку социјаланите мрежи се упатени до Раде Трајковски. Лицето во кое беше пукано пред некој ден во скопскиот трговски центар „Ист гејт мол“.

– Раде прв пат се спаси. Втор пат.. ако останеш за трет пат ќе те обесиме како во Саудиска Арабија, се наведува во заканата.

Инаку во скопскиот трговски центар „Ист гејт мол“ беше пуканио во две лица, од кои едното е Раде Трајковски – Штекли. Ова беше второ пукање во истиот мол во него. Првото беше на 25 август.

Претходна вестОд ноќеска на полноќ: Дизелот поевтинува два денара
Следна вест„Алкалоид“ две децении дел од најреномираниот глобален фармацевтски собир CPhI