Нови зимзелени садници на булеварот „Киро Глигоров“ во Скопје

Тимови на градските претпријатија ЈП „Паркови и зеленило“, ЈП „Улици и патишта“ и ЈП „Комунална хигиена“, во текот на изминатата и следната недела работат на санација и уредување долж булеварот „Киро Глигоров со цел постапување согласно барањата на граѓаните преку канцеларијата Скопје 24 часа отворен град.

Теренските екипи на јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ Скопје, работат на целосно уредување со нови зимзелени садници на булеварот „Киро Глигоров“.

-На средишниот зелен потег засадени се вкупно 350 зимзелени садници од видот тхуја оцциденталис смарагд кои праволиниски овозможуваат естетска и еко функција на булеварското зеленило, соопшти денеска Градот Скопје.

Претходна вестГрадоначалникот на Кавадарци Јанчев се обиде да се пресмета на терен со судијата
Следна вестПолицајци протестираа во Штип, се бараат повисоки плати