Облачно и магливо со температура до 18 степени

Претпладне ќе има умерена до значителна облачност, а по котлините ќе биде магливо. Околу пладне и попладне облачноста ќе се намали, а маглата ќе ослаби. Во западните делови и во повисоките планински подрачја претежно сончево преку целиот ден. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде магливо и со значителна ниска облачност, која околу пладне и попладне ќе се намали. Максималната температура ќе достигне 13 степени.

Претходна вестКаде да ги пријавиме шетачките кози среде Скопје?
Следна вестГази Баба и Карпош му се доближуваат на Аеродром според бројот на активни случаи на вирусот