Облачно и посвежо со врнежи од дожд

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд, наместа обилни (над 40 л/м2). Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, локално во форма на невреме со силен ветер.

Утринската температура се движеше од 8 до 15 степени, а дневната ќе бид еод 9 до 18 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд, повремено поројни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата изутринава изнесуваше 14, додека преку ден ќе достигне 16 степени.

Претходна вестНа интернет се објавувале експлицитни фотографии од малолетник од Берово
Следна вестСо молитви за покој на душите на починатите се одбележува Митровденска задушница