Облачно и студено со повремени врнежи од дожд

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните делови (над 20 л/м2). Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од 3 до 12 степени, а дневната ќе биде од 5 до 15 степени.

Во Скопје облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Температурата изутринава изнесуваше 8 степени, а максимална дневна ќе биде 11 степени.

 

 

Претходна вестРушена дивоградба во Скопје Север, на местото на нелегалниот објект ќе никне парк
Следна вест145 години од Македонското кресненско востание: Се бореа за Македонија под паролата „Слобода или смрт“