Облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено од средината на денот и најпрвин во западните делови од земјата каде што повремен дожд ќе има и во ноќните часови. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од 2 до 10 степени, а дневната ќе биде од 8 до 16 степени.

Во Скопје променливо облачно со умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд.

Температурата изутринава изнесуваше 5, додека во текот на денот ќе достигне 15 степени.

 

Претходна вестВладо Камбовски ќе претседава со Работната група за реформирaње на Судскиот совет
Следна вестВладика Петар: Вселенската патријаршија бара „ерга омнес“ име за МПЦ-ОА