Облачно со повремени врнежи од дожд

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на повисоките места во западните делови со врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Утринската температура се движеше од 1 до 8 степени, а дневната ќе биде од 3 до 12 сепени.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Температурата изутринава изнесуваше 4, а преку ден ќе достигне 9 степени.

Претходна вестБадникови поворки ја преплавија Македонија, се носеше Витлеемската ѕвезда, се пееше „Вечен е Бог“…
Следна вестСе празнува Божик, денот на раѓањето на Исус Христос, слава на Бога во висините и на мирот и на добрата волја меѓу луѓето