Облачно и дождливо, температури до 13 степени

Во Скопје времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Температурите ќе се движат од 7 до 13 степени.

На подрачјето на Македонија времето ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурите ќе се движат од 0 до 13 степени.

Претходна вестЗатвореник сакал да си донесе марихуана во затвор
Следна вестЛеб нема ни денеска, Владата ги обврза пекарниците и трговците да произведуваат и продаваат леб по замрзната цена