Облачно со засилен ветер и дождови

Променливо облачно со засилен, наместа повремено силен ветер од јужен правец (над 60 км/час). Попладне под влијание на циклонска активност ќе има врнежи од дожд, најпрво во западните делови. Во ноќните часови врнежите ќе се прошират насекаде и наместа ќе бидат пообилни, проследени со грмежи.
Утринската температура се движеше од 6 до 12 степени, а дневната ќе биде од 17 до 24 степени.
Во Скопје променливо облачно со умерен до засилен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, во делови од котлината пообилни.
Температурата изутринава изнесуваше 10 степени, а во текот на денот ќе достигне 24 степени.

Претходна вестПадна Инстаграм
Следна вестЈавно обвинителство: Доказите за Онкологија се обезбедени, кој има дополнителни има обврска и да ги пријави