Ограбиле обложувачница во Ченто, испукале куршум, направиле сообраќајка и избегале

Ограбена обложувалница во скопската населба Ченто. Имено, хаос се случувал синоќа кога две лица ограбиле спортска обложувачница, а на излегување од објектот испукале еден кушум.

Од МВР информираат дека разбојниците веднаш по грабежот заминале со автомобил и на улицата „Фуштанска“ удриле во патничко возило „Мицубиши“ по што го оставиле нивниот автомобил и побегнале.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.