Огромна риба извадена од езерцето во Градскиот парк во Скопје

Огромна риба денеска беше извадена од езерцето во Градскиот парк во Скопје. Имено Дарко Панов на својот Фејсбук профил објави видео и фотографии од уловената риба.

Риболовците откако се сликаа со рибата, ја вратија назад во водата.

Претходна вестЈСП: Дополнителен број автобуси за Задушница
Следна вестПо 10 години, се чекаше пуштање на патот Кичево – Охрид, но премиерот сега размислува за раскинување на договорот со градителот