Охриѓанец нападнат во казино

Дваесет и осумгодишен маж од Охрид во текот на ноќта бил физички нападнат во казино.

Како што објави полицијата, зад нападот стојат две лица од градот.

По целосно расветлување на настанот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестГлечерите на Гренланд се топат пет пати побрзо отколку пред 20 години
Следна вестВо Гевгелија пронајдена дрога, приведен дилер