Опожарено товарно возило во Трубарево

Денеска (16.06.2024 во 07.15 часот во СВР Скопје, М.Џ.(51) од с.Љуботен, скопско, пријави дека околу 05.00 часот во с.Трубарево било опожарено неговото паркирано товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, велат од МВР.
Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид бил извршен.

Претходна вестДете искасано од улично куче во Долно Лисиче
Следна вестКражба во Центар – украле велосипед, клучеви и автомобил