Падна снег во Словенија

Словенија ја зафати студен фронт кој донесе пониски температури, но и, како што претходно прогнозираа метеоролозите, јунски снег во ридските предели.

Метеоролозите на Агенцијата за животна средина (Арсо) на мрежата Х напишаа дека зимата се уште не се збогувала во ридовите.

-Зимата во ридовите сè уште не се збогува. Снег врне на нашата највисока метеоролошка станица во Кредарица, напишаа тие.

Претходна вестНе сум основал медицински факултет во Струга, туку тригодишни студиски програми за медицински сестри, вели Шаќири
Следна вестБојан Илиевски од Македонија Ѓорче Петров ново засилување за шампионот