Пејачката Елена Ристеска: Имаше обид за напад кон мене за да се извалка моето име

Познатата пејачка Елена Ристеска денеска потврди дека прексиноќа имало обид за физички напад врз неа по што случајот го истражува полицијата. Полицијата претходно соопшти дека Ристеска во 2 часот и 30 минути по полноќ во СВР Скопје пријавила дека во угостителскиот објект „Интермецо“, во Центар, со тврд предмет била физички нападната од Е.Т.

Пејачката на својот инстаграм-профил соопшти дека очекува полицијата да го расчисти случајот.

-Чувствувам должност и почит спрема целата јавност и новинарите да ви се обратам околу натписите каде се споменува моето име. Да, точно е дека имаше обид за напад кон мене, но за истото е поднесена кривична пријава и очекувам од полицијата да го разреши случајот. Очекувам поддршка од сите вас бидејќи ова ми се случи без причина и повод. Не се грижете јас сум добра, ви благодарам на сите кои ми пишувате да изразите поддршка. После 21 година кариера, градење на име и реноме на пристојна и нескандалозна личност, ова за мене е нешто што мислам дека најмалку сум го заслужила и го гледам како обид да се извалка моето име. И покрај сето ова, јас продолжувам да пеам за моите фанови, наведе таа.

Претходна вестТри лица искасани од кучиња скитници во Скопје
Следна вестБензините поскапи за 1,50 денари, дизелот за два денара