По околу половина час се чека за влез во државава на ГП Табановце и за излез на ГП Богородица

По околу половина час се чека за влез во државава на граничниот премин Табановце и за излез од државава на ГП Богородица, информира АМСМ.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

-Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, соопшти АМСМ.

Претходна вест127 санкционирани возачи во Скопје
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: Грдото лице на СДС и ДУИ, Филипче и Фрчкоски, арамии на државната каса