По судир на две возила, прегазен пешак и удрено паркирано возило

На бул. Никола Карев во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу „ауди“ и „пежо“. При незгодата, „пежото“ удрило во пешакот Х.Е.(43) од Скопје и паркирано товарно возило „мерцедес“, кое се придвижило и удрило во бандера.

По незгодата, С.С., Х.Е. и Џ.Б.(62) од Скопје, сопатник во патничкото возило „ауди“, биле пренесени во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“, каде на Х.Е. ѝ биле констатирани тешки телесни повреди, а на С.С. и на Џ.Б. телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на СВР Скопје