Home АКТУЕЛНО По утринското сонце ќе следи локален пороен дожд, грмежи, ветер…

По утринското сонце ќе следи локален пороен дожд, грмежи, ветер…

0
По утринското сонце ќе следи локален пороен дожд, грмежи, ветер…

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град.

Утринската температура ќе се движиод 7 до 15 а дневната од 17 до 27 степени.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе изнесува 13 а дневната 27 степени.