Почина млада девојка, друга итно пренесена на клиника

На 06.09.2020 во 06.00 часот во Полициска станица Прилеп, било пријавено дека на пат за с.Селце,прилепско има превртено патничко моторно возило „пежо“ со охридски регистарски ознаки, претходно управувано од Е.С.(21) од Прилеп, која починала на местото на настанот.

Со тешки телесни повреди се здобила С.А.(21) од Прилеп, која со возило на итна медицинска помош била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од Полициска станица Прилеп.

Претходна вестНиколоски: СДСМ и ДУИ правеле договори со црногорски бизнисмен кој работи против европската интеграција
Следна вестПолицајци повредени во сообраќајки во Скопје и Струга