Починат маж најден во велешко, беше исчезнат три месеци

На 06.09.2020 во атар на с.Ветерско, велешко, покрај стариот пат Велес – Скопје, бил пронајден починат М.Г.(65) од с.Ржаничино – Петровец.

Тој бил пријавен дека се оддалечил од домот на 02.06.2020.

Бил извршен увид на местото на настанот. По наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција во Институт за судска медицина Скопје.

Претходна вестСкопје: Ограбено момче, нападната жена на улица, тепачка во Чаир…
Следна вест„Мајка Тереза“ требаше да ја дадете на докторите и сестрите, а не на министерот и директорите!