Починатиот 22-годишен пациент од Ковид-19 имал Даунов синдром

Дваесет и двегодишниот пациент од Скопје, кој е еден од шесте починати од Ковид-19 во изминатите 24 часа, имал Даунов синдром, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Пациентот, како што посочија, во тешка општа состојба бил примен на 16 јули во Градската општа болница „8 Септември“.

Претходна вестСе отвора Центар за дејствување во услови на епидемии и други јавно-здравствени вонредни ситуации
Следна вестПоплавен рудникот „Суводол“, производството на струја во РЕК Битола не е доведено во прашање