Полицијата пронајде марихуана кај двајца скопјани во Охрид

На 6-ти јули 2024 година, во 02:35 часот во СВР Охрид лишени се од слобода две лица од Скопје на возраст од 25 и 22 години.

– При преглед кај нив била пронајдена марихуана, а при претрес извршен по добиена судска наредба во камп приколка во Охрид, што ја користело едното лице, полициските службеници пронајдоа и одзедоа марихуана, грендер и други предмети со остатоци од марихуана. По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Заев ортаци во криминалот и корупцијата
Следна вестВозило со 12 кг марихуана од Македонија влегло во Србија