Полицијата трага по 17-годишно девојче

На 29.06.2024 во 20.00 часот во Полициската станица Пробиштип Б.В.(47) од с.Ратавица-пробиштипско пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Е.В.(17).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Претходна вестТрипуновски: Земјоделците од Овчеполието прв пат после долги години ќе добијат навреме вода за наводнување
Следна вестВенко Филипче, нов лидер на СДСМ