Понеделник ќе биде неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, 2 Aвгуст (недела), Ден на Републиката, односно 3 август (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита Денот на Републиката.

 

Претходна вестMицкоски со честитка до муслиманските верници за Курбан бајрам
Следна вестЗаев со честитка за Курбан бајрам: Празникот нека нѐ води кон подобра и посветла заедничка иднина