Попладнево ќе се асфалтира крстосницата на булеварот „Киро Глигоров“ кај ФОН

Градежни активности за асфалтирање на крстосницата на булевар „Киро Глигоров“ кај Универзитет ФОН ќе се изведуваат попладнево, соопшти скопското ЈП „Улици и патишта“.

Во информацијата се наведува дека работите ќе започнат од 17часот на крстосницата на овој булевар кај ФОН Универзитетот и салонот на „Мерцедес“.

-Поради изведба на градежните активности сообраќајот ќе се одвива етапно, прво ќе биде зафатена една коловозна лента, па потоа другата и при асфалтирањето ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација. ЈП Улици и патишта апелираат за трпение на сите учесници во сообраќајот до завршување на градежните работи на оваа крстосница, се наведува во информацијата.

Претходна вестСин ја претепал мајка си во Тетово
Следна вестМакедонија 18 години e кандидат и не може да ги почне преговорите за влез во ЕУ, тоа е одвратно, вели Сијарто