Попова Шапка во прекрасно снежно руво

На Попова Шапка има прекрасна снежна покривка.

Туристите кои викендов одлучија да ја посетат оваа дестинација можат да уживаат во белата глетка на планината.

Претходна вестДела на славниот руски композитор Рахмањинов во Музејот на македoнската борба
Следна вестТест на интегритет за сите нови вработувања во МВР