Посебен сообраќаен режим во Скопје поради Самитот на ПСЈИЕ

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска утре и задутре (12, 13 и 14.06.2024) ќе има посебен сообраќаен режим на поширокото централно подрачје на Град Скопје, поради одржување на министерски состанок и Самит на шефови на држави и влади на земјите од Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ).

СВР Скопје апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги издаваат полициските службеници

Претходна вестВандалите повторно уништувале опрема и реквизити на детско игралиште во Центар
Следна вестСоставот на новата влада ќе биде доставен во вторник во Собрание