Постара жена физички нападнала вработена во „Градски паркинг“

Триесет и осумгодишна жена, вработена во „Градски паркинг“ вчера пријавила дека била физички нападната од жена додека била на работа.

-На 30.10.2023 во 08.30 часот во СВР Скопје, Х.А.(38) од Скопје, вработена во Ј.П. „Градски паркинг“, пријавила дека околу 07.45 часот на паркинг простор на подрачјето на Центар, додека извршувала работни задачи, била физички нападната од С.С.(72) од Скопје, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ скопјани од денес ќе плаќаат за 150 денари поскапо парно
Следна вестМундијалот во 2034 година ќе се одржи во Саудиска Арабија