Повредени тројца пожарникари, ги удрила струја додека гаснеле пожар

Тројца пожарникари се повредени при интервенција на пожар на кров од куќа во струшкото село Радожда. Пожарникарите се во добра здравствена состојба и пуштени на домашно лекување а пожарот е целосно изгаснат.

СВР Охрид соопшти дека синоќа околу 23 часот и 40 минути бил пријавен пожар во куќа во близина на струшкото село Радожда, сопственост на А.С. од истото село.

– При интервенција на Територијалната противпожарна единица од Струга, со повреди од струен удар се здобиле тројца пожарникари кои го гаснеле пожарот. Тие се пренесени во Општата болница во Струга каде им биле констатирани телесни повреди по што, биле пуштени на домашно лекување, појасни портпаролот Стефан Димоски.

Се работи на расчистување на случајот.

Претходна вестСкопјанка со остар предмет го нападнала и го ранила поранешниот партнер пред казино
Следна вестБраво: Математичкиот гениј Македон освои злато на есенскиот дел од светскиот натпревар „Математика без граници“