Пожар во пензионерски дом во Скопје

Вчера во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во објект на ул.„Ангел Димовски“ (пензионерски дом) на подрачјето на општина Аеродром, настанал пожар во стан на О.М.(72) од Скопје, на која и било укажано лекарска помош (поради вдишување чад) во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, соопшти полицијата.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат.

Претходна вестМалолетник од Арачиново нападнат на Бит Пазар
Следна вестКристијан Николов потпиша за турски Капакли