Пожари на три локации во Долнени и Чашка, вчера се изгаснати 23 пожари

Денеска се активни пожарите во општините Долнени – два кај селата Црнилиште, Долгаец и Стровија и Чашка меѓу селата Ореше и Богомила, соопшти Центар за управување со кризи.

– Противпожарните единици се на терен. Вчера вила изгаснати 23 пожари, се наведува во соопштението.

Вчера изгаснати се пожари во оптините Долнени, Прилеп, Битола, Велес, Кавадарци, Желино, Брвеница, Куманово, Липково, Валандово, Тетово, Струга, Студеничани, Кисела Вода и Гази Баба.

Фото: Архива

 

Претходна вестВо Битола се точело алкохол на малолетници, пронајдена и дрога
Следна вестСамо на земјата имаат проблеми: Двајца Руси и еден Американец со руско летало заминаа во вселената