Познат идентитетот на загинатите на Галичица

Министерството за внатрешни работи денеска ги соопшти деталите за сообраќајната несреќа која вчера се случи на Галичица.

– На 17.06.2024 околу 13.00 часот во провалија покрај патот Охрид – Отешево, полициски службеници од Полициската станица Ресен со помош од параглајдеристи пронашле патничко возило „Фолксваген голф“ со ресенски регистарски ознаки и во негова близина биле пронајдени две починати лица. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт кај лицата, а полициски службеници констатирале дека се работи за М.Х.(59) и М.Х.(56), двајцата од Ресен, за кои на 16.06.2024 во 22.00 часот нивниот син пријавил дека се оддалечиле од домот со возилото, соопштија од полицијата.

Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција.

Претходна вестДЗР: Исплатени 2.8 милијарди денари за паричен надоместок на невработените лица и за активни мерки за вработување
Следна вест11 пожари на отворено во последното деноноќие