Прегазена 86-гoдишна жена во Чаир

Скопјанец прегазил 86-годишна жена во скопски Чаир. Во несреќата таа се здобила со тешки телесни повреди.

– Вчера, во 10.50 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Ќемал Сејфула во скопски Чаир, патничко моторно возило „форд“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 42-годишниот А. Н. од Скопје, удрило во 86-годишната Б. Г. од Скопје. Во несреќата тешки телесни повреди добила Б. Г., констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Претходна вестДо Земјата стигна радио сигнал стар 8 милијарди години
Следна вестЛевица: Корумпираната власт на СДС и ДУИ не само што не гради нови капитални проекти, туку и не вложува во одржување на постојните