Прекинато водоснабдување во делови од општина Кисела Вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска, поради преповрзување од стара на нова мрежа за улицата Димо Хаџи Димов со раскрсницата со улицата Народни херои, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улицата Димо Хаџи Димов бр: 72 и бр: 74 од 8.30 до завршување на интервенцијата во општина Кисела Вода.

Претходна вестСончево време со температура до 15 степени
Следна вестНова рунда преговори меѓу Белград и Приштина денеска во Охрид