Претрес во кумановско, пронајдена дрога

Денеска полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода С.Ш.(24) од село Романовце,кумановско.

При претрес во неговиот дом извршен со судска наредба биле пронајдени и одземени 12 опаковки марихуана. С.Ш. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Претходна вестАлкалоид победи во Битола, Вардар убедлив против Тиквеш
Следна вестВо Црна Гора се апсат полицајци, кои соработувале со злогласниот „кавачки клан“