Претрес во Свети Николе, пронајдена дрога, приведен дилер

Денеска полициски службеници од ОВР Свети Николе го лишиле од слобода 34-годишниот Л.Б. од Свети Николе, извести МВР.

– При претрес во неговиот дом во Свети Николе, извршен со судска наредба, пронајдени се и одземени марихуана и дигитална вага, соопшти МВР.

За случајот е известен е јавен обвинител и по негово комплетно документирање против лицето ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Претходна вестЗемјотрес ја погоди Босна и Херцеговина
Следна вестВладина делегација оддаде почит пред споменикот на Гоце Делчев по повод „23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“