Приведен крадец по распишана централна потерница

На 20.10.2023 во 17.40 часот на ул.„22 Декември” во Пехчево Оперативен тим Потраги го лиши од слобода Н.Б.(37) од Велес. За него била распишана централна потерница по добиена судска наредба од Основен кривичен суд Скопје.

Тој е осуден на казна затвор во времетраење од една и пол година за сторено кривично дело „тешка кражба”, по член 236 од Кривичниот законик. Н.Б. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Претходна вестОд 1 јануари Косовците ќе патуваат во ЕУ без визи
Следна вестПретрес во Кичево, пронајдена дрога